temat:
nowe budown
ictwo,
mieszkanie M3, Wrocław

powierzchnia:
42m²

projekt: 2014r.
realizacja: 2014-15r


Mieszkanie w stanie deweloperskim
wymagało korekty elektryki i instalacji wod-kan.

Dzięki modyfikacjom w łazience udało się zmieścić bidet i dużą komfortową umywalkę z szafką o szerokości 80cm.

Motywem przewodnim są graficzne elementy : zasłony Marimekko Bottna, plakaty Piotra Młodożeńca, Helmuta Newtona, kafle we wzór okien -Tubądzin, Maciej Zień, ceramika Bolesławiec i wiele innych.

Bazą są białe ściany z białymi cokołami, biała stolarka drzwiowa i jasna faktura drewna na podłodze i blacie kuchennym.

Klimat mieszkania tworzą dodatki i zdecydowane kolory.
 

 temat: nowe budownictwo,
mieszkanie M4, Katowice

powierzchnia:
70m²

projekt: 2013r.
realizacja: 2013r


Mieszkanie w stanie deweloperskim
wymagało korekty ścian działowych. Kluczem do stworzenia projektu był nowy układ ścianek  tak by niekomfortowy, ciasny i nieustawny hol zamienić w przestronną strefę wejściową. Projekt uwzględniał również szafy wnękowe dla holu i obu sypialni.
Pojemne szafy wtopiono w nowo-projektowane ściany.
Hol łączy się płynnie z otwartą strefą dzienną i aneksem kuchennym, dzięki temu domownicy a także goście mają wrażenie, że mieszkanie jest większe niż w rzeczywistości.

Motywem przewodnim w mieszkaniu jest elegancki fornir orzechowy, biel i czarne akcenty.

Nowoczesne lampy, dizajnerskie meble i dodatki, dopracowane detale tworzą spójny styl ponadczasowego wnętrza.

 

 


temat: mieszkanie, Zabrze
powierzchnia:
75m²

projekt: 2012r.
realizacja: 2013r.
W mieszkaniu zamieszka 4-osobowa rodzina.
Pierwotny układ mieszkania był niefunkcjonalny a wiele powierzchni nie do wykorzystania.

Dzięki paru sprytnym wyburzeniom udało się wygospodarować w przedpokoju garderobę i stylowe szafki na buty.

Problematycznym pomieszczeniem okazała się ciasna kuchnia - za mała dla rodziny, bez możliwości zaprojektowania wysokiej zabudowy, którą wymarzyli sobie gospodarze. Jedynym sposobem by pozyskać więcej powierzchni było wykonanie wnęki kosztem powierzchni sąsiadującej sypialni. Pomysł ten umożliwił wykonanie wysokiej zabudowy oraz ciągu szafek z długim na 3m wygodnym blatem roboczym, zlewem oraz płytą gazową z okapem.

Właściciele postawili na białe  meble i klasyczną kolorystkę ścian, która nie znudzi się po kilku latach , stąd pomysł na ponadczasowe zestawienie bieli i czerni w kuchni oraz szarości oraz biele i delikatne fiolety w pozostałych pomieszczeniach. W kuchni i przedpokojach zastosowano polerowany gres, który odbija i optycznie powiększa przestrzeń.

Pomniejszona sypialnia nie straciła na ustawności - wręcz przeciwnie powstała bardzo przytulna wnęka na łóżko z zagłówkiem. Ciemno fioletowa ściana wraz z wielkoformatowym obrazem doda pomieszczeniu charakteru.

Łazienka została połączona z wc, tak więc znalazło się miejsce zarówna na wannę jak i dużą kabinę prysznicową z odpływem liniowym i deszczownicą. Napinany sufit DPS będzie jak lustro odbijał całą łazienkę, dzięki temu pomieszczenie będzie optycznie dużo większe.

      

                               

 

temat: kawalerka, Zabrze 
powierzchnia:
38m²

projekt: 2012r.
realizacja: 2012r.


Projekt przebudowy kawalerki był na bieżąco prezentowany właścicielom na  szczegółowym modelu 3D, dzięki temu udało się omówić każdy cm kwadratowy małego mieszkania.

Zastosowano kilka sprawdzonych sposobów  na powiększenie małego mieszkania.
Właściciele marzyli o otwartej przestrzeń kuchni i pokoju dziennego - więc pod okiem konstruktora wyburzono spore fragmenty ścian. Dzięki temu przestrzeń zyskała na logice i funkcjonalności. Udało się wygospodarować miejsce na stół
i komfortową sofę (rozkładaną dla gości). Aneks sypialny czyli łóżko małżeńskie zostało wydzielone od strefy dziennej ścianką. Powstała też duża wnęka na szafę i dodatkowy regał na bieliznę. W całym mieszkanku wykorzystano wnęki (przedpokój, łazienka) na przechowywanie.

W pokoju dziennym funkcje nowoczesnej 'meblościanki' tworzą lekkie, moduły z frontami lakierowanymi. Jasna kolorystyka dodaje mieszkanku przestrzeni.

Łazienka została wydzielona na nowo, dzięki temu jest większa niż
pierwotnie. Wielkie lustro powiększa
i dobija dekoracyjną mozaikę i dekor kwiatowy.
Mocne akcenty kolorystyczne stanowią: zielona ściana i fronty garderoby. W mieszkaniu przenikają się zielenie (garderoba) z odcieniami morskimi (lampa Kartell FLY, zasłony i dodatki) oraz ciepła faktura drewna brzozy (podłoga, fronty kuchenne). 

 temat: mieszkanie, Katowice
powierzchnia:
64m²

projekt: 2012r.
realizacja: 2013r. 


Hol to kręgosłup mieszkania. Fioletowo-atramentowy narożnik przenika z holu do kuchni.
Biała stolarka drzwiowa i białe cokoliki dodają wnętrzu elegancji, kontrastują z ciemnym tłem ściany i panelami z fakturą drewna.
Biała lakierowana konsolka wraz ze słynną lampą Bourgie Kartell kompozycję widzianą z sofy w pokoju dziennym.
Wielofunkcyjny taboret Stone Stool Marcela Wandersa bywa stolikiem kawowym, siedziskiem w przedpokoju oraz w łazience.

Kuchnia trudna w aranżacji ze względu na plan wydłużonego prostokąta 1,5x 4,5m nie pozostawiła dużego pola do manewru w aranżacji szafkami dlatego postawiono na dobry design sprzętów, mebli i dodatków, spójną kolorystykę i grafikę w postaci kolekcji plakatów oprawionych w białe ramy z passe-partout.

       

                                

More Articles...

  1. living room
  2. Agacia kuchnia